New Page 1
شرایط و قوانین سامانه ایران ایبوک
شرایط اولیه
کاربران پس از ثبت نام در سامانه ایران ایبوک لازم است ایمیل و شماره موبایل خود را به درستی وارد کنند. سامانه ایران ایبوک صحت اطلاعات فوق را مورد بررسی قرار می دهد.
پیمانکاران می بایست مدارک لازم جهت فعالیت در سامانه ایران ایبوک را در محلی که توضیح داده شده است بارگذاری نمایند
ثبت نام در ایران ایبوک و استفاده از امکانات آن به منزله قبول تمامی قوانین و مقررات ایران ایبوک و اطلاع کامل از شرایط و معانی آن است. این قوانین ممکن است در طول زمان اصلاح شده و بندهای آن اضافه یا کم شود. این تغییرات از طریق سامانه و کانال های اطلاع رسانی به کاربران اطلاع داده می شود. شایان ذکر است که استفاده مستمر از ایران ایبوک به منزله قبول تمام تغییرات مذکور است
تمامی حقوق مادی پروژه های انجام شده مربوط به فردی است که سفارش آن پروژه را در ایران ایبوک ایجاد کرده است. این فرد در ایران ایبوک مشتری یا کارفرما خطاب می شود.
شرکت در مناقصات
در صورت پذیرش شرایط کارفرما، پیمانکار با همان شرایط ملزم به انجام تعهدات خود در قبال آن پروژه می باشد.
امتیازی که توسط کاربران به پیمانکار داده می شود معیار تعیین در یکی از سطوح معمولی ، دقت متوسط و دقت بالا خواهد بود .
جهت شرکت در مناقصه پروژه ها پیمانکاران می بایست به همراه اعلام قیمت در زمان اعلام شده پروژه ، یک پاراگراف ارزیابی کوتاه که مشتریان برای سنجش کیفیت آنها در نظر گرفته اند ترجمه و یا توضیحات لازم و کافی ارائه نمایند.
نحوه محاسبه قیمت توسط کاربران پیمانکاران مترجم می بایست بر مبنای شمارش کلمات باشد اما در نهایت عددی که به کارفرما اعلام می گردد، قیمت کل پروژه بر مبنای واحد ریال است.
مسئولیت درج عدد اشتباه به عنوان قیمت انجام یک پروژه با پیمانکار می باشد. در صورت واریز وجه از سمت کارفرما ، پیمانکار موظف به انجام کار با همان قیمت ثبت شده است.
با توجه به بستر آنلاین دریافت و بررسی پروژه ها در سامانه، یک پیمانکار می تواند در آن واحد بر روی پروژه های مختلف اقدام به ارائه پیشنهاد کند. و کارفرما می تواند تعداد کارهای در دست اقدام پیمانکار را مشاهده نماید. ، پس از آنکه قیمت و کیفیت یک پیمانکار مورد تایید کارفرما قرار گرفت و آنرا از طریق سامانه به پیمانکار مربوطه اعلام کرد، ضمن ارسال پیام کوتاه به پیمانکار و اعلام ، پیمانکار موظف به انجام پروژه خواهد بود .
پرداخت هزینه پروژه در 4 افساط توسط پیمانکار انجام خواهد گرفت و پیمانکار موظف به تحویل پروژه در 4 فاز خواهد بود . بعد از تحویل هر 4 فاز و تایید کارفرما و ارزیاب، هزینه پروژه در فهرست پرداخت به پیمانکار قرار می گیرد.
هزینه پرداختی به پیمانکار در هر پروژه برابر با 80 درصد کل مبلغ اعلامی توسط پیمانکار خواهد بود .
انجام و تحویل پروژه
چنانچه پیمانکاران متوجه شوند نمی توانند یک پروژه را در موعد مقرر به کارفرما تحویل دهند، می بایست این امر را در اولین فرصت به اطلاع کارفرما و پشتیبان سامانه برساند
چنانچه تحت هر شرایطی یک پیمانکار در میانه راه از انجام پروژه انصراف دهد، اگرچه بخشی از پروژه را تحویل کارفرما داده باشد، هیچ دستمزدی بابت انجام آن بخش از پروژه به وی تعلق نخواهد گرفت. و نمره ارزیابی صفر برای پیمانکار تعلق خواهد گرفت که در تعیین سطح پیمانکار بسیار موثر خواهد بود.
اگر یک پیمانکار پس از قبول انجام یک پروژه از انجام آن انصراف دهد، در کارنامه عملکرد او در سامانه یک امتیاز منفی ثبت می گردد. چنانچه این اتفاق مجددا تکرار شود پنل کاربری پیمانکار به طور دائمی مسدود خواهد شد
پیمانکاران موظف هستند شرایط مد نظر کارفرمایان را که در ذیل پروژه توضیح داده شده است، به طور تمام و کمال محقق نمایند.
سامانه ایران ایبوک همواره بر تحویل به موقع پروژه ها تاکید می کند؛ چنانچه کارفرما در بخش توضیحات سفارش مؤکدا بر تحویل به موقع پروژه اشاره کرده باشد، کوچکترین تاخیر که با اعتراض کارفرما همراه شود، با صلاحدید تیم پشتیبانی ایران ایبوک شامل جریمه دیرکرد و یا سبب لغو شدن پروژه خواهد شد که در این صورت دستمزدی به پیمانکار تعلق نخواهد گرفت و امتیاز منفی برای پیمانکار درنظر گرفته شده و درصورت تکرار سبب حذف حساب کاربری پیمانکار خواهد شد
پیمانکار و کارفرما می توانند از طریق ارسال تیکت در سامانه ایران ایبوک با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. تبادل شماره تماس، ایمیل، آدرس و ... خلاف مقررات سامانه ایران ایبوک بوده و در صورت مشاهده پروفایل کاربر متخلف جهت تعیین وضعیت، موقتا غیر فعال خواهد شد.
چنانچه مشخص شود یک پیمانکار یا کارفرما آگاهانه به نقض صریح قوانین ایران ایبوک مبادرت ورزیده و از امکانات ایران ایبوک سوء استفاده کرده است ؛ پروژه یا پروژه های در حال انجام او بلافاصله لغو شده و حساب کاربری وی به صورت دائمی مسدود خواهد شد. مسئولیت تشخیص تمامی موارد فوق بر عهده کارشناسان ایران ایبوک است.
تسویه حساب بابت پروژه هایی که به تایید نهایی کارفرما و ارزیاب سامانه رسیده است بصورت پروژه ای صورت خواهد گرفت . لازم به ذکر است به پروژه های در حال انجامی که لغو شده اند دستمزدی تعلق نمی گیرد.
کارفرمایان پس از دریافت آخرین فاز پروژه 5 روز زمان اعلام نظر دارند تا در صورت وجود مشکلات احتمالی آن را با پیمانکار در میان بگذارند. پس از این زمان، در صورت عدم دریافت بازخورد از سمت کارفرما، سیستم به صورت خودکار پروژه را در وضعیت تایید نهایی قرار می دهد و هیچ گونه اعتراضی خارج از زمان تعیین شده مورد بررسی قرار نمی گیرد
کارفرمایان می توانند پس از دریافت فایل پروژه نقطه نظرات خود را برای اعمال اصلاحات جزئی و کلی در ساختار پروژه با پیمانکار در میان بگذارند. در صورتی که روند مذاکره پیمانکار با کارفرما به مشکل برخورد کند، پیمانکار موظف است بدون بحث و جدل فرسایشی موضوع را به اطلاع مدیریت سامانه برساند
پیمانکار ان ایران ایبوک تا آخرین لحظه موظف به اجرای درخواست های قانونی کارفرمایان می باشند. تا هر زمان که پروژه از نظر کلی (که قبل تر در زمان ثبت پروژه اعلام شده است) مطابقت پیدا نکرده است و رضایت وی جلب نشده باشد عملا پروژه در وضعیت تایید نهایی قرار نمی گیرد. سامانه ایران ایبوک تنها در صورت دریافت اعتراض از سمت کارفرما یا پیمانکار به طور مستقیم وارد عمل می شود و کیفیت پروژه را با درخواست کارفرما مورد ارزیابی و داوری قرار می دهد.
پس از اعلام اعتراض از سمت کارفرما یا پیمانکار ، مقام مسئول جهت داوری و اعلام رای، واحد پشتیبانی سامانه ایران ایبوک می باشد. لزوم تمکین از رای نهایی این بخش بر هر دو طرف امری مسلم و قطعی است.
در صورتی که با رأی تیم پشتیبانی فنی ایران ایبوک ، ایرادات پیمانکار محرز گردد (به این معنی که سطح پروژه با سطح درخواستی کارفرما مطابقتی نداشته باشد) و این اشتباهات به نحوی باشد که اصلاح متن توسط پیمانکار دیگر امکان پذیر نباشد؛ کارفرما می تواند از بین دو گزینه استرداد وجه و یا انجام مجدد پروژه توسط پیمانکار پیشنهادی سامانه ایران ایبوک ، یکی را به دلخواه انتخاب نماید. در این شرایط دستمزدی به پیمانکار اول تعلق نخواهد گرفت.
سامانه ایران ایبوک این حق را برای خود محفوظ می داند که بنا به صلاحدید خود، بتواند در هر لحظه همکاری با یک پیمانکار را خاتمه دهد. دستمزد و مطالبات پیمانکار نیز مطابق قوانین در سررسید مقرر پرداخت خواهد شد
سامانه ایران ایبوک این حق را برای خود محفوظ می داند که صحت اطلاعات تحصیلی ارائه شده توسط کاربران را از طریق دانشگاه یا آموزشگاه های مربوطه به عنوان مرجع صادر کننده مدارک، مورد بررسی قرار دهد. در صورت اثبات این امر که پیمانکار با ارائه مدارک غیر واقعی قصد فریب سامانه و کارفرمایان را داشته است، مدیریت ایران ایبوک ضمن اجرای قوانین ، این حق را برای خود محفوظ می دارد که از آن شخص به مراجع قضایی شکایت کند
شرایط و قوانین سایت ایران ایبوک برای کارفرمایان
ثبت پروژه
کارفرمایان می بایست از ارائه محتوای مجرمانه، منافی عفت و مغایر با قوانین جمهوری اسلامی خودداری نمایند. در صورت مشاهده، پروژه مذکور حذف و پروفایل کاربر مربوطه جهت تعیین وضعیت، موقتا غیر فعال می شود.
کارفرمایان می توانند از طریق ارسال تیکت با پیمانکاران ارتباط برقرار کنند؛ تبادل شماره تماس، ایمیل، آدرس و ... خلاف مقررات می باشد. در صورت مشاهده پروفایل کاربر متخلف جهت تعیین وضعیت، موقتا غیر فعال می گردد.
سامانه ایران ایبوک در راستای شفاف تر کردن مسیر انتخاب پیمانکار ایده آل توسط کارفرمایان، پاراگراف نمونه ای تحت عنوان پاراگراف ارزیابی با محدودیت 120 کلمه در اختیار آنان قرار می دهد تا از نقاط حساس متن اصلی استخراج کنند و در اختیار کارفرما قرار دهند. انجام این پاراگراف جزو وظایف پیمانکاران است؛ اما ثبت دو یا چند پروژه با فایل یکسان و پاراگراف نمونه نیز به جهت حفظ حقوق پیمانکاران تخلف محسوب می گردد
پرداخت هزینه پروژه با توجه به حجم پروژه به صورت اقساط در 4 نوبت و هر نوبت 25 درصد کل پروژه قابل انجام است.
دریافت پروژه
کارفرمایان پس از دریافت آخرین فاز پروژه خود 5 روز زمان اعلام نظر دارند تا در صورت وجود مشکلات احتمالی آن را با پیمانکار در میان بگذارند. پس از این زمان، در صورت عدم دریافت بازخورد از سمت کارفرما، و تایید ارزیاب پروژه ، پروژه در وضعیت تایید نهایی قرار می گیرد و مبلغ سپرده شده به پیمانکار و ارزیاب پرداخت می شود . هیچ گونه اعتراضی خارج از زمان تعیین شده مورد بررسی قرار نمی گیرد.
کارفرمایان می توانند پس از دریافت فایل پروژه نقطه نظرات خود را برای اعمال اصلاحات جزئی و کلی در ساختار پروژه با پیمانکار در میان بگذارند. در صورتی که روند مذاکره با پیمانکار به مشکل برخورد کند، کارفرمایان بدون بحث و جدل فرسایشی، می بایست از طریق سامانه اعتراض خود را به اطلاع پشتیبان ایران ایبوک برسانند.
پیمانکار تا آخرین لحظه موظف به اجرای فرامین و درخواست های قانونی کارفرمایان می باشند. تا هر زمان که پروژه از نظر کیفیت مورد نظر کارفرما (که قبل تر در زمان ثبت پروژه اعلام شده است) مطابقت پیدا نکرده است و رضایت وی جلب نشده باشد عملا پروژه در وضعیت تایید نهایی قرار نمی گیرد.
پس از اعلام اعتراض از سمت کارفرما یا پیمانکار ، مقام مسئول جهت داوری و اعلام رای، واحد پشتیبانی ایران ایبوک بوده و لزوم تمکین از رای نهایی این بخش بر هر دو طرف امری مسلم و قطعی است.
در صورتی که با رای تیم پشتیبانی فنی ایرادات پیمانکار محرز گردد (به این معنی که سطح پروژه با سطح درخواستی کارفرما مطابقتی نداشته باشد) و این اشتباهات به نحوی باشد که اصلاح پروژه توسط پیمانکار دیگر امکان پذیر نباشد؛ کارفرما می تواند از بین دو گزینه استرداد وجه و یا انجام مجدد پروژه توسط پیمانکار پیشنهادی سامانه ایران ایبوک، یکی را به دلخواه انتخاب نماید.
در صورت بروز تاخیر در تحویل فایل نهایی، کارفرما حق اعتراض و درخواست بررسی از سمت تیم پشتیبانی سایت را دارد.
در صورتی که تاخیر در تحویل پروژه سبب ایجاد مشکل جدی برای کارفرما می گردد؛ ضرورت دارد در بخش توضیحات پروژه این امر مؤکدا مطرح شود.
بخش توضیحات هر پروژه، بندهای ویژه قرارداد چند روزه کارفرما با پیمانکار را معین می کند؛ چنانچه کارفرما در زمان ثبت یک پروژه بر تحویل به موقع تاکید کرده باشد، تاخیر در تحویل به منزله کأن لم یکن تلقی شدن قرار داد و بازگردانی وجه به کارفرما می باشد. در غیر اینصورت تاخیر عرفی در تحویل پروژه که گاها امری غیر قابل اجتناب است شامل قانون فوق نمی شود.
کارفرمایان محترم موظف به رعایت قوانین ایران ایبوک به ویژه قوانین انحصاری سامانه هستند. سامانه ایران ایبوک این حق را از لحظه اول همکاری تا انتها برای خود محفوظ می داند که در صورت تخلف آشکار از سمت کارفرما، اصرار به سوء استفاده از امکانات سیستمی و یا نیروی انسانی سامانه، پروژه یا پروژه های ایشان را غیر فعال نماید. در این صورت بخش های انجام شده از پروژه های در حال انجام تحویل و با کسر دستمزد پیمانکار متناسب با حجم کاری انجام شده، مابقی وجوهات کارفرما ظرف 72 ساعت بازگردانده می شود
حریم خصوصی
تمامی اطلاعاتی که توسط پیمانکار و یا کارفرما در سامانه ایران ایبوک وارد شده است جز حریم خصوصی محسوب شده و نزد سامانه ایران ایبوک محفوظ می باشد.
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
ثبت سفارش ترجمه
در سامانه تخصصی ایران ایبوک میتوانید سفارش ترجمه خود را ایجاد نموده ، پیشنهاد خود را اعلام نمایید . پس از استعلام قیمت بین بهترین مترجم ها ، می توانید مترجم خود را انتخاب نموده و در پایان قبل از تحویل گرفتن ترجمه، کیفیت ترجمه توسط ناظرین کنترل کیفیت تضمین خواهد گردید.
مشاوره و تهیه مقاله
در سامانه تخصصی ایران ایبوک میتوانید سفارش مقاله خود را ایجاد نموده ، پیشنهاد خود را اعلام نمایید . پس از استعلام قیمت بین بهترین مقاله نویسان ، می توانید مقاله نویس خود را انتخاب نمایید .
-نگارش مقاله و راهنمایی جهت ثبت در مجلات ایندکس و مجلات ISI
مشاوره و همکاری در پایان نامه
با عضویت در سامانه تخصصی ایران ایبوک میتوانید از راهنمایی و همکاری متخصصین در این حوزه استفاده نموده ، پروپوزال و پایان نامه خود را کامل نمایید. سامانه تخصصی ایران ایبوک با بهره گیری از کارشناسانی متخصص و نخبه متشکل از دانشجویان مقطع دکتری و فارغ التحصیلانی از برترین دانشگاه های کشور می کوشد تا همراهی مطمئن و قابل اعتماد برای شما دانشجویان عزیز باشد.
مشاوره و همکاری در تز دکترا
با عضویت در سامانه تخصصی ایران ایبوک میتوانید از راهنمایی و همکاری متخصصین در این حوزه استفاده نموده و تز دکترا خود را کامل نمایید. سامانه تخصصی ایران ایبوک با بهره گیری از کارشناسانی متخصص و نخبه متشکل از دانشجویان مقطع دکتری و فارغ التحصیلانی از برترین دانشگاه های کشور می کوشد تا همراهی مطمئن و قابل اعتماد برای شما دانشجویان عزیز باشد.